We kindly inform you that we have also www.cyberbajt.com Zamknij

Search results:

Raporty i testy urządzeń

  • wróć do listy testów i raportów

    , , Drukuj
  • 1.

    Instalacja i konfiguracja wstępna oprogramowania Ubiquiti Unifi Controller

    W niniejszym artykule przedstawione zostały podstawy konfiguracji narzędzia Ubiquiti Unifi Controler oraz punktów dostępowych z serii Ubiquiti Unifi. Przykład oparty na kontrolerze w wersji 5.2.9 oraz urządzeniu Unifi Access Point Long Range (UAP-LR).
    Etapy konfiguracji:

    1. Instalacja i konfiguracja wstępna oprogramowania Ubiquiti Unifi Controller
    2. Panel konfiguracji – Dodawanie / usuwanie / edycja sieci WIFI
    3. Przyłączenie i konfiguracja Punktu Dostępowego
    4. Zmiana konfiguracji

     

    Ze strony producenta pobieramy oprogramowanie, uruchamiamy instalator i postępujemy zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

    https://www.ubnt.com/download/unifi/default/default/unifi-529-controller-windows

    Po zakończonej instalacji uruchamiamy kontroler. Pojawi się okno aplikacji potwierdzające poprawne uruchomienie.


    Zamknięcie tego okna ‘krzyżykiem’ spowoduje wyłączenie kontrolera a kliknięcie w ‘Hide” zwinie okno do paska zadań. Aby uruchomić panel konfiguracji klikamy w ‘Launch a Browser to Manage the Network’. Spowoduje to uruchomienie domyślnej przeglądarki i wyświetlenie pierwszej strony.

    Uwaga: należy zaakceptować / potwierdzić wszystkie komunikaty (np. zabezpieczeń firewalla lub przeglądarki) jeżeli takowe zostaną wyświetlone.

    Uwaga 2: Jeżeli kontroler nie startuje poprawnie, bądź po uruchomieniu w przeglądarce nic nie wyświetla się (pusta strona) bądź też występują inne problemy często konieczne jest przeinstalowanie oprogramowania Java. Należy wejść na stronę producenta https://www.java.com/pl/ i uruchomić instalator pełnej wersji  Java.

    Przy pierwszym uruchomieniu zostanie wyświetlony przewodnik konfiguracji, tak jak poniżej, przy kolejnych uruchomieniach zostaniemy przekierowani od razu do strony logowania. Takie rozwiązanie wymusza wprowadzenie najważniejszych danych, takich jak region czy ustawienie hasła dostępu.

    Na pierwszym ekranie wybieramy region oraz strefę czasową. Możemy również wyłączyć wykonywanie automatycznej kopii (domyślnie włączone) lub wczytać konfigurację z wcześniej wykonanej kopii. Ponieważ jest to pierwsze uruchomienie aplikacji klikamy ‘Next’ i przechodzimy dalej.


    Drugi ekran wyświetla listę wszystkich urządzeń z serii UNIFI podłączonych do naszej sieci. Zaznaczamy ‘checkbox’ przy interesującym nas punkcie dostępowym i przechodzimy dalej


    Na trzecim ekranie konfigurujemy podstawową sieć WiFi oraz włączamy obsługę odseparowanej sieci typu „Gość”. Jeżeli nie chcemy teraz dodawać żadnych sieci wystarczy kliknąć ‘SKIP’. W naszej konfiguracji podajemy nazwę sieci oraz klucz, aktywujemy sieć dla gości i przechodzimy dalej.


    Na czwartym ekranie zostajemy poproszeni o podanie loginu, hasła (dwukrotnie) oraz adresu e-mail. Wpisane tu login i hasło będą później używane do logowania do kontrolera oraz do konfiguracji urządzeń (jeśli zechcemy je przyłączyć do innego kontrolera). Podanie adresu e-mail również jest wymagane. Wypełniamy formularz i przechodzimy dalej.

     

    Kolejny ekran to konfiguracja dostęp do chmury Ubiquiti. Jeśli jeszcze nie mamy założonego konta na serwerze producenta możemy kliknąć w link i zarejestrować się. Chmura daje nam dostęp do kontrolera z dowolnego miejsca na świecie. My nie korzystamy z tej możliwości więc klikamy ‘Skip’ i przechodzimy dalej.


    W ostatnim oknie zatwierdzamy wszystkie wprowadzone informacje i przechodzimy do strony logowania.

     

  • dalej
  • Spis treści:

Hold on there sparky! Using IE? Really? Come on now. You really need to move on and get a better browser.